Pracovněprávní nároky: Výplata se záporným číslem

Ostatní

Dobrý den, chci se zeptat na nastalou situaci. Byla jsem zaměstnaná ve fabrice, kde jsem nebyla dlouhodobě spokojená. Řešila jsem to se svými nadřízenými, avšak vždy bez nějakého řešení. Začala jsem tedy shánět jinou práci. Nová vedoucí trvala na okamžitém nástupu a já o práci moc stála, takže jsem ve staré práci pouze oznámila, že druhý den nepřijdu. Výpověď jsem bohužel nepodala. Další měsíc mi přišla záporná výpalat, tedy minus 3600,- s dopisem, že tuto částku po mně chtějí zaplatit. Jsem si vědoma své chyby, ale bohužel nejsem v situaci, kdybych si mohla dovolit tuto částku jen tak splatit. Je nějaké řešení? Děkuji za odpověď.

Vaše nepřítomnost na pracovišti se považuje za neomluvenou absenci. To dává zaměstnavateli právo na okamžité zrušení pracovního poměru. Taková okolnost se pak může projevit ve Vašem pracovním posudku. Dále zaměstnanec podle zákoníku práce odpovídá za škodu, kterou způsobil zaviněným porušením pracovních povinností. Tuto škodu může zaměstnavatel po zaměstnanci vymáhat. Musí však prokázat, že ke vzniku škody skutečně došlo.