Pracovněprávní nároky: Výpočet odstupného za výpověď pro nadbytečnost

Nárok na odstupné

Dobrý den, jsem zaměstnána v MŠ jako učitelka. Nyní jsem ma rodičovské dovolené. Do zaměstnání se mám vrátit 15.5. ale paní ředitelka mi již zdělila, že budu JÁ NADBYTEČNÁ. Prosím na co mám nárok??? Dočetka jsem se že mohu dostat odstupné ve výši 3 platů ale někde také 2+3platy. (náhrada mzdy ve výši 100% průměrného výdělku po dobu 2 měsíční výpovědi + odstupné ve výši 3 měsíčních mezd = 5 průměrných mezd). Take se chic zeptat z čeho se vypočítává??? Bere z aktuálního platu - ve školství dle tabulek a praxe (ve školství nabíhá praxe i na rodičovské dovolené)??? Nebo z platu co jsem měla před nástupem na mateřskou??? Děkuji Romana Babáková

Dobrý den,

máte nárok na odstupné + náhradu průměrného výdělku po výpovědní dobu, tedy 2 měsíce. Průměrný výdělek se je určen jako Váš průměrný měsíční výdělek, tedy záleží, kolik jste vy konkrétně vydělávala před nástupem na rodičovskou dovolenou.