Pracovněprávní nároky: Výpověď dohodou v pracovní neschopnosti

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Momentálně jsem v pracovní neschopnosti. Mohu podat výpověď z pracovního poměru dohodou a přejít rovnou do nového zaměstnání? Musím dodržet dvouměsíční výpovědní lhůtu nebo záleží na datu na kterém se domluvím se zaměstnavatelem? Děkuji

Vážený

Je třeba si uvědomit rozdíl mezi výpovědí a dohodou. Výpověď je jednostranným právním jednáním a v případě, že ji podá zaměstnanec, nenáleží mu poté odstupné. Zároveň musí uplatnit dvouměsíční výpovědní lhůtu, pokud se zaměstnavatelem není dohodnuto jinak. Dohoda naproti tomu je dvoustranné právní jednání, s kterým musí souhlasit obě strany. Pracovní poměr pak zaniká dnem, který je v dohodě sjednán.

S pozdravem, Vaše nároky