Pracovněprávní nároky: Výpověď zaměstnavatelem během nemoci

Ukončení pracovního poměru

dobry den ke konci roku mi skoncila nemocenska ,,a jsem v marodním stavu chtela jsem se zeptat zda mi muže zamestnavatel dat podepsat vypoved když marodim dekuji luongova

Dobrý den,

pokud jste si tuto neschopnost úmyslně nepřivodila nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti nebo zneužití návykových látek, zaměstnavatel Vám výpověď dát nemůže. Nicméně dále je třeba podotknout, že výpověď je jednostranná, tudíž by ani nebylo Vašeho podpisu třeba.