Pracovněprávní nároky: Vyrovnávací směna

Státní svátek

Dobrý den, pracuji v nepřetržitém provozu ve 12-ti hod. směnách (den-den-noc-noc - volno - volno - volno - volno) zaměstnavatel nám na 1. ledna 2019, tedy státní svátek naplánoval směnu vyrovnávací, kterou nepůjdeme do práce z důvodu odstávky závodu a tedy nemáme nárok ani na náhradu za svátek. Může nám naplánovat vyrovnávací směnu na první den v roce, pokud jsem neodpracoval ani minutu? Děkuji

Dobrý den,

zaměstnavatel plánuje rozvržení směn podle fondu pracovní doby. Směny by měl plánovat nehledě na státní svátky, ovšem v praxi je to na vůli zaměstnavatele. Pokud tedy směny odpovídají fondu pracovní doby, pak je to v pořádku.