Pracovněprávní nároky: Využití stravenky za kolegu na dovolené

Nárok na stravenky

Dobrý den, prosím o informaci zda mají zaměstnanci, kteří pracují na 20 hodin týdně nárok na stravenku za kolegyni, která je na dovolené. Tudíž zaměstnankyně místo 4 hodin denně odpracuje 8 hodin denně. Má nárok na jednu, nebo dvě stravenky? Když nařídí ředitel směnu zcela výjimečně při akci (v sobotu), za kterou si zaměstnanci vybírají volno, mají nárok na stravenku? Děkuji za odpověď.Jana

Dobrý den, pravidla pro poskytování stravenek určuje zaměstnavatel a není na ně zákonný nárok. Tyto pravidla proto může stanovit kolektivní smlouva, nebo vnitřní předpis.