Pracovněprávní nároky: Za stejnou mzdu, více práce

Spor se zaměstnavatelem

Dobry den. Za stejnou mzdu chce po mně zaměstnavatel,čím dál více práce. Od začátku pracovního poměru se objem práce zvýšil v některých dnech až o 100%,do průměru o 50%.V současné době se objem práce po mně požadované odráží i na mém zdraví (fyzicky se to nedá zvládnout). Poraďte ,co mám dělat ?

Dobrý den,

zaměstnavatel Vám může nařídit práci přesčas, která ale nesmí činit více jak 8 hodin týdně a 150 hodin v kalendářním roce. Tuto práci přesčas je povinen Vám proplatit nebo Vám za ni poskytnout náhradní volno. Co se týká objemu práce v řádné pracovní době, vykonáváte druh práce sjednaný v pracovní smlouvě. Zaměstnavatel Vám může udělit jinou práci nebo Vás přesunout dočasně na práci jiného druhu jen ze zákonem stanovených důvodů.