Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel mi vyplatil odstupné, ale výplatu ne

Nevyplacená mzda

Dobrý den.K 30.09.2018 jsem se zaměstnavatel ukončila PP,který byl na dobu neurčitou,tedy s odtupným.Odstupné mi zaměstnavatel vyplatil,ale výplatu mi nedal s tím,že se nestarám(papírově) o děti a špatně jsem udala údaje pro VZP.Chtěla jsem tedy výpis,za co,ale žádný jsem nedostala.Když už jsem pohrozila právníkem,poslal mi zaměstnavatel zprávu z kontroly a tím se ukázalo,že za mě neodváděl zákonné pojistné a dluh,který si sám způsobil,vlastně sebral mě.Navíc si ještě sebral cca 1000,- z odstupného.Nyní se obhajuje,že je vlastně vše v pořádku a výplatu mi nezaplatí.Tak se chci zeptat,jak postupovat dál.Když si najmu právníka,bude mě to stát peníze,a tím zase příjdu o výplatu,protože je dát právníkovi.Normální cestou z ní peníze nedostanu.Pro mě začarovaný kruh.Nebo je možné po zaměstnavateli požadovak náhradu za právního zástupce+penále za neoprávněné zadržování mzdy.Děkuji

Dobrý den,

Váš případ je složitější a potřebovali bychom pro právní posouzení výplatní pásky, pracovní smlouvu, titul k ukončení pracovní poměru a další dokumenty k Vašemu pracovnímu poměru. Bohužel na základě uvedených informací není možno na Váš případ odpovědět.

Můžete si ale zadat Váš případ k právnímu posouzení na našich stránkách www.vasenaroky.cz, kam vložíte výše uvedené podklady a naši právníci případ bezplatně posoudí a případně převezmou k řešení. Finanční stránku případů zajišťuje naše společnost, která funguje na provizi z vyzískané částky (obvykle 25%), v případě neúspěchu klient u nás nic nehradí.