Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel neproplácí propustku ani státní svátek

Státní svátek

Dobrý den, jsem zaměstnaná jako obchodník ve firmě. Jsem placena provizně. V měsíci květnu byly dva státní svátky a taky jsem v ten daný měsíc byla s dítětem u lékaře. Od lékaře jsem zaměstnavateli přinesla potvrzení. Bohužel mně nebyl proplacen ani svátek ani propustka. Má na to zaměstnavatel nárok? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě, že jste placena provizně např. na základě smlouvy o obchodním zastoupení, nevztahují se na Vás ustanovení zákoníku práce o náhradě mzdy, když máte návštěvu lékaře či státní svátek připadá na Váš obvyklý pracovní den.