Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel odmítá nárok na doplatek za zvýšení platové třídy

Platové třídy

Od 2006 pracuji na městském úřadě, odbor vnitřních věcí, oddělení cestovních dokladů a občanských průkazů, úsek cestovních dokladů. Celou dobu zařazena dle kat.prací do 8.platové třídy. Od 1/2018 novela katalogu prací 399/2017 Sb. , celá agenda přesunuta do 9.plat.třídy. Zaměstnavatel třídu nezvýšil, na mou žádost v 10/2018 odpověděl, že nemám nárok, protože nevykonávám práci komplexně (CD + OP dohromady). 26.10.2018 změnil pracovní náplň (přidal rotaci na úseku CD a OP) a 9.třídu přiznal od 11/2018. Doplatek od 1/2018 odmítá. Je zaměstnavatel v právu ?

Dobrý den,

bohužel bez znalostí zcela konkrétních okolností náplně pracovního poměru a prostudování podkladů není možné poskytnout jednoznačnou radu. Pokud vaše práce naplňovala svým smluvním určením i skutečným výkonem povahu komplexního výkonu agend na úseku občanských průkazů, cestovních dokladů nebo evidence obyvatel a rodných čísel, jež je zařazen do 9 platové třídy, měla by Vám náležet příslušná výše platu od 1.1.2018. Pokud nikoliv, je zaměstnavatel povinen poskytnout plat dle příslušné platové třídy dané pracovní náplně.