Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel odmítá pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobrý den! Jsem již ve starobním důchodu a jsem zaměstnán na dohodu o vykonané práci. Jezdím malou dodávkou, která vozí palety se zbožím. Byl jsem krátce-2 pracovní dny zaučen jak manipolovat s tímto nákladem-bývalým zaměstnancem. Žádné školení o bezpečnosti práce apd. jsem neabsolvoval a také nic nepodepisoval. Při jedné vykládce mi přibližovací tyč palet uklouzla a já upadl na záda. Můj zaměstnavatel byl neprodleně upozorněn na můj úraz a já byl následně odvezen k lékaři. Nyní marodím, ale můj zaměstnavatel mi odmítá přijmout neschopenku a vůbec napřipouští, že jde o pracovní úraz, protože se jedná o mou chybu a že jsem porušil bezpečnost práce. Mám na něco nárok? Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem M. Z.

Dobrý den,

v případě pracovního úrazu máte i při práci vykonávané na základě dohody o provedení práce nárok na bolestné a další nároky s pracovním úrazem spojené. Pokud by Váš zaměstnavatel odmítl tyto uhradit s tím, že jste dle jeho názoru nedodržel pravidla pro bezpečnost práce, musel by prokázat, že jste s nimi byl seznámen