Zdraví: Zlomenina pažní kosti ve škole

Úraz ve škole

Dobrý den dcera 9.let o přestávce upadla ve třídě a má zlomenou pažní kost hrozí i operace ficaci má už 4.týden,není pojištěná proti úrazu,chci se zeptat zda má od školy nárok na nějaké odškodné. Předem děkuji za odpověd s pozdravem Szalková

Dobrý den,

úrazy, které vznikly ve spojitosti se školním vyučováním, se odškodňují obdobně jako pracovní úrazy. Vaše dcera má tedy nárok na bolestné, náhradu léčebných výdajů a případně náhradu za ztížení společenského uplatnění. Výše bolestného a náhrady za ztížení společenského uplatnění se potom určuje podle nařízení vlády č. 276/2015 Sb., o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání. Toto nařízení stanovuje za jednotlivé diagnózy příslušný počet bodů, jejichž hodnota je 250 Kč.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví