Pracovněprávní nároky: Znepokojující pracovní smlouva

Pracovní smlouva Nárok na odstupné

Dobry den před rokem jsem podepsala pracovni smlouvu se šéfem, který mě znepokojuje. Již v této společnosti pracuji již téměř tři roky (po dlouhou dobu na pracovni dohoda) v rámci smlouvy je"Obe strany konstatuji,ze agenturni zamestNanec po skoncenopracovniho pomeru niema narok na odstupne"jsem vubec nejak chranchranena zakonem?Prosim o odpoved M. F.

Dobrý den

Odstupné Vám náleží v případě, že dojde k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů, že se ruší nebo přemísťuje zaměstnavatel nebo jeho část, stane-li se zaměstnanec nadbytečným nebo ze zdravotních důvodů. Zaměstnavatel se nemůže zprostit povinnosti poskytnout odstupné.

V případě, že se jedná o pracovní smlouvu, tak Vám nárok na odstupné vznikne. Pokud máte se zaměstnavatel uzavřenou jenom dohodu o provedení práce, tak nárok na odstupné nemáte.