Pracovněprávní nároky: Zpětné vypsání neschopenky na nemocenskou

Podpora v nezaměstnanosti

Dobry den přítel nastoupil do prace po 14 dnech těžce onemocněl zaměstnavatel mu dal výpověď byli jsme u obvodni lékařky ta nam řekla ze neschopenku nemůže psat zpětné je ted momentálně bez jakychkoliv prostředku co mame dělat děkuji Ostrihonova

Vážená pí. Ostřihonová

Neschopenku lze napsat pouze 5 dní zpětně od vzniku nemoci. Pokud přítel nenavštívil lékaře a zaměstnavatel s ním po splnění zákonem daných podmínek ukončil pracovní poměr, má právo pouze na podporu v nezaměstnanosti. Pokud mu lékařka vystavila neschopenku v období do 7 dnů od ukončení zaměstnání, má nárok na nemocenské dávky, ovšem až od 15 dne nemoci (tyto mu bude proplácet OSSZ).