Bydlení: Zřízení oplocení na vlastní náklady

Ostatní

Dobrý den, koupil jsem dům od developera avšak jsem se dozvěděl, že oplocení si zřizuji na vlastní náklady (až poté co jsem dům koupil). Ve smlouvě o tomto není nic uvedeno. Pouze, že pozemek bude srovnán do roviny či plynulého spádu. Stavební povolení je vydáno na stavbu domu včetně přípojek, oplocení atd. Developer se k tomuto staví tak, že v minulosti byli přemísťovány vymezovací kolíky majiteli domů a dále, že na toto nejsou finance. Otázka je, zda-li je developer povinnen oplocení postavit či nikoli. Dále jestli je po vlastním zaplacení tohoto oplocení možnost vymáhat nějaké odškodnění či nikoliv. Jedná se tady o 52 řadových domů, kterých se tento problém týká. Děkuji. S pozdravem Lukáš Čermák

Pěkný den vážený pane Čermáku,

Jak sám uvádíte, ve smlouvě s developerem, není uvedeno nic o jeho povinnosti zřídit oplocení pozemku. Pouze, že bude pozemek srovnán do roviny či plynulého spádu. Skutečnost, že je oplocení součástí stavebního povolení, nezakládá žádnou povinnost prodávajícího toto oplocení udělat. Je to pouze POVOLENÍ oplocení pozemku udělat. Ještě dodávám, že o náklady na oplocení byste se měli dělit se sousedy na polovinu.

Pokud to není přímo uvedeno ve smlouvě, obávám se, že možnost vymáhat cenu za oplocení nemáte. Doporučuji se z developerem ještě jednou zkusit dohodnout.

Zpět do Bydlení