Pracovněprávní nároky: Zrušení sobotních nočních směn

Státní svátek

Dobrý den. V dlouhodobém plánu mám noční směnu. Sobota 17.11. Z důvodu zrušení sobotnich nočních směn tuto směnu nemám. Nalezi mě mzda ev. Noční směna se zapocita do zuctovatelnych hodin. Dekuji K.

Dobrý den,

zaměstnavatel by měl směny u nerovnoměrného rozvržení pracovní doby plánovat bez ohledu na státní svátky tak, aby nedocházelo k nerovnému zacházení se zaměstnanci. Ve vašem případě se však domnívám, že k žádnému porušení pracovněprávních předpisů ze strany zaměstnavatele nedošlo, mzda Vám náležet nebude a směna se do zúčtovatelných hodin počítat nebude. Zaměstnavatel má navíc povinnost vypracovávat rozvrh týdenní pracovní doby a seznámit s ním zaměstnance pouze 2 týdny před začátkem období, na něž je pracovní doba rozvržena.