Reklamace/e-shopy: Balík z e-shopu obsahoval méně kusů zboží

Reklamace

Dobrý den, zakoupila jsem z e-shopu zboží, ale v balení mi dorazilo o 11 kusů tohoto zboží méně, než jsem objednala a než je na faktuře. Balík nebyl nijak poškozen. E-shop tvrdí, že provedli inventuru a zboží mi poslali ve správném množství, já tvrdím opak. Jak se toto dá řešit?

Dobrý den,

v uvedeném případě Vás bude tížit důkazní břemeno ohledně prokázání, že v balení byl skutečně menší počet zboží. Zároveň, pokud se s e-shopem nebude možno domluvit, budete se muset svého nároku domáhat žalobou k soudu, ovšem unesení zmíněného důkazního břemene může být velmi problematické.