Pracovněprávní nároky: Byl jsem napaden, na co mám nárok?

Odškodnění za úraz Pracovní úraz

Dobrý večer , pracuji jako Asistent Prevence Kriminality , a byl jsem napaden druhou , mám Pn pracovní úraz , už devadesát dní , poranění krční páteře, v době napadení jsem byl zastupitel obce Osoblaha, zároveň jsem opět kandydoval do zastupitelstva , tím že mám pn, jsem nemohl agytovat za svou politickou stranu , a zárovn jsem předseda divadelního spolku u nás , a tak též díky mé pn jsem musel odvolat pár divadelních představení , vše jsem udal na PČR je to ve vyšetřování , moje otázka zní : na co všechno mám nárok . děkuji za odpověď L. S.

Dobrý den,

Ve Vašem případě budete mít nárok na bolestné, náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti, později připadá v úvahu rovněž náhrada za ztížení společenského uplatnění. Pokud byste po skončení pracovní neschopnosti dosahoval v souvislosti s pracovním úrazem nižšího výdělku, příslušela by Vám rovněž náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti, kdy by byl zaměstnavatel povinen dorovnávat Vám výši výdělku, kterého byste po skončení pracovní neschopnosti dosahoval, do výše původního výdělku před vznikem pracovního úrazu. V případě zaměstnance, který je v době pracovního úrazu nebo zjištění nemoci z povolání v několika pracovních poměrech nebo je činný na základě dohody o práci konané mimo pracovní poměr, se při stanovení výše náhrady za ztrátu na výdělku vychází z průměrných výdělků dosahovaných ve všech těchto základních pracovněprávních vztazích, a to po dobu, po kterou by mohly trvat.