Pojišťovny: Hodnota 1 bodu při pracovním úraze

Pracovní úraz

Dobrý den,syn měl pracovní úraz 13.7.2015,pojištovna bolestné vyplatili sazbou 120 kč za 1 bod.Nyní bude žádat o posudek o ztížení společenského uplatnění.Bude mít nárok za 1 bod 250Kč?Děkuji

Dobrý den,

hodnota 1 bodu se odvozuje od hrubé měsíční mzdy za kalendářní rok předchozího roku, v němž Vám vznikl nárok/vznikla bolest. Tato průměrná mzda za rok 2014 činila 25.686 Kč. Hodnota jednoho bodu činí 256,86 Kč, vznikla li poškozenému újma v roce 2015. Pokud byste měli problém s domáháním nároků za bolestné nebo by se Vám částka zdála nízká, neváhejte si případ zadat do webového formuláře společnosti Vaše nároky.cz