Reklamace/e-shopy: Je nutné při reklamaci vrátit automobil na původní místo prodeje?

Reklamace automobilu

Zakoupil jsem v.z VW JETTA.Skrytá závada na převodovce-kovový zvuk při rozjíždění.Zřejmě poškozený první rychlostní stupeň.Pro uplatnění reklamace v řádném termínu mne prodávající nutí dovézt auto do místa,kde se prodej a koupě uzkutečnila.Tato povinnost je prý ze zákona.Prosím tímto o laskavou odpověď. předem děkuji a přeji pěkný den.Bránka Jiří-Zlín

Dobrý den,

Podle § 1922 NOZ je povinen oprávněný při zjištění vady vadu oznámit prodávajícímu a věc mu předat, nebo ji vhodně uschovat. Auto byste tedy měl prodávajícímu skutečně předat v místě, kde jste ho zakoupil. Pokud se s Vámi však bude prodávající ochoten dohodnout se na jiném místě předání, pak nejste povinen vrátit auto do místa prodeje.