Pojištění automobilu: Krácení pojistného plnění a zakoupení nového vozidla

Krácení pojistného plnění Krácení pojistného plnění u vozidel

Dobrý den, stal jsem se obětí autonehody, auto na odpis, pojišťovna vyčíslila velmi nízkou zbytkovou hodnotu vozidla, lze se v odvolání opírat o to, že jsem nucen si pořídit vozidlo nové, abych se mohl dopravit do práce a požadovat vyčíslení ceny za opravu a tu pak požadovat po viníkovi, či jeho pojišťovně? Z lidského hlediska mi přijde hrozně nespravedlivé, že bych měl tratit finančně za chybu někoho jiného. Jak by na můj případ nahlížel soud?

Dobrý den,

jestliže Vám pojišťovna krátila pojistné plnění, rádi se na případ podíváme. Pokud máte zájem, můžete případ zadat zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

Co se týče zakoupení nového vozidla, obáváme se, že nárok na náklady na jeho zakoupení Vám nenáleží. Jiná situace by mohla nastat, pokud byste si po dobu po nehodě auto na čas zapůjčil.

S pozdravem,