Pojišťovny: Lhůta k výplatě pojistného

Plnění pojišťovnou

Dobrý den, loni před létem jsem utrpěla pracovní úraz, vyžadující pracovní neschopnost, a po několik dalších měsíců jsem docházela na rehabilitace. V únoru byly všechny potřebné doklady od lékaře poslané na pojišťovnu zaměstnavatele. Pojišťovna poslala zaměstnavateli začátkem dubna k potvrzení formulář Náhrada ztráty na výdělku. Ale peníze zatím žádné nedorazily. Má pojišťovna nějakou určitou lhůtu k výplatě pojistného?

Dobrý den,

obecně platí, že pojišťovna má lhůtu 3 měsíce k ukončení šetření škodné události a následně 15 dnů k výplatě pojistného plnění.Pokud není pojišťovna schopna uzavřít likvidaci do 3 měsíců, musí poškozenému oznámit, z jakého důvodu není možné tento termín dodržet