Pojišťovny: Lhůta na doložení posudku o bolestném

Pracovní úraz

Dne7.7.2016 jsem si zlomila v práci stehenní kost.Jsem stále v PN a nevím,kdy mi bude ukončena.Pracovnice PaM mi sdělila,že posudek o bolestném a náklady na léčbu musím doložit do 1roku od urazu.Kooperativa mi sdělila do 3let.Jak to tedy je?Do kdy musím poslat posudek o bolestném s náklady na léčbu,tak aby nedošlo k promlčení mého nároku.Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

promlčecí doba je ve Vašem případě tříletá a běží od doby, kdy je možné poprvé stanovit hodnocení bolestného, výši nákladů na léčbu a hodnocení snížení společenského uplatnění.