Pracovněprávní nároky: Mám právo na odstupné, pokud mi firma nabídla přeřazení na jinou pobočku?

Nárok na odstupné Odstupné

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na odstupné. Mám smlouvu na dobu neurčitou a firma v místě výkonu práce ruší pobočku. Pracuji u nich už 5 let. Bylo mi nabídnuto pracovat na jiné pobočce, která je ale mnohem dále. To jsem odmítla a mám strach, že mi odstupné nebudou chtít vyplatit. Mám tedy na odstupné nárok, i když mi nabídli práci jinde? Děkuji

Dobrý den,

zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů taxativně vyjmenovaných v zákoníku práce. Mezi tyto důvody je zahrnuto i zrušení či přemístění zaměstnavatele či jeho části.

Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z uvedených důvodů nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky.

Skutečnost, že jste odmítla pracovat na jiné pobočce, nemá na výše uvedené vliv.