Reklamace/e-shopy: Možnost odstoupení od kupní smlouvy vozidla kvůli německé technické

Koupě automobilu Odstoupení od smlouvy

Dobrý den, 11.5 jsme koupili v bazaru automobil který ale nemá českou technickou, pouze německou ( byl privezen z Německa) ačkoliv ve smlouvě je poznámka ze technická je do 05/2020 - no ale ne naše... z toho důvodu chceme odstoupit od smlouvy, je to možné, když nám prodejce toto neřekl? Dekuji...

Vážená paní, vážený pane

V tomto případě dle našeho názoru nelze odstoupit od smlouvy, neboť se nejedná o vadu výrobku, jelikož dle nařízení Evropské komise č. 2009/40/ES, čl. 8 odst. 3 a §34 odst. 2 písm. b) zákona č. 56/2001 Sb. je kontrola technické způsobilosti provedené v jiné státě EU platná i na území zbylých členských států. Váš vůz tak splňuje veškeré náležitosti potřebné pro provoz na českých silnicích