Pracovněprávní nároky: Možnost okamžitě rozvázat pracovní poměr s možností odstupného

Nárok na odstupné

Dobrý den, mám otázku, zda je možné okamžitě rozvázat pracovní poměr s možností odstupnéhu. Zaměstnavatel zaslal o tři dny později výplatu, než je přímo definováno v pracovní smlouvě, výplatnici o dvanáct dní později. Navíc výplata nepřišla celá, byla ponížena o "interní půjčku", kterou jsem rozhodně nečerpal. Účetní ani přímý nadřízení se mi k "interní půjčce" stále nechtějí vyjádřit. Co je možné pro tuto chvíli dělat? Děkuji Vám,

Dobrý den,

okamžitě ukončit pracovní poměr kvůli nevyplacení mzdy můžete v případě, že zaměstnavatel nezaplatí mzdu ani 15 dní po termínu splatnosti. Pozor však na rozdíl mezi termínem výplaty a termínem splatnosti. Více informací se dočtete v našem článku ze https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/co-delat-kdyz-zamestnavatel-neplati

S pozdravem Vaše nároky.cz