Pracovněprávní nároky: Nárok na odškodnění od firmy

Odškodnění za úraz Pracovní úraz

Dobrý den, jsem OSVČ, při výkonu práce mně byl způsoben úraz ne moji vinou. Roztrhla se tlaková nádoba a zranila mě. Odcházel jsem z pracoviště když se to stalo. Mám nárok na odškodnění ze strany firmy které toto zařízení patří?

Dobrý den,

i jako OSVČ máte nárok na odškodnění, nikoliv však jako zaměstnanec dle příslušných ustanovení zákoníku práce, ale dle zákoníku občanského. Máte tak nárok například na bolestné, ztížení společenského uplatnění či náhradu. Pro vznik odpovědnosti se bude zkoumat zavinění škůdce, vnik škody a příčinná souvislost.