Reklamace/e-shopy: Nároky při nedodržení reklamační lhůty

Reklamace zboží

Dobrý den , koupila jsem si nové kožené boty . Měla jsem 1x na noze a to ještě po bytě. Na obou botách se objevila stejná závada - praskla kůže . Boty jsem reklamovala a do 30 dnů se mě nikdo nezval. Jak mám postupovat dál? Prodávající nedodržel lhůtu 30dnů na vyřízení reklamace. Mám nárok na vrácení peněz? Děkuji předem za radu.Stašková

Vážená pí. Stašková

v případě, že prodejce nedodrží reklamační lhůtu (obecně 30 dní, ale mohli jste i smluvit delší, nutno zkontrolovat reklamační protokol) máte právo na výměnu zboží, popř. odstoupení od smlouvy a vrácení peněz.