Pojištění automobilu: Nehoda v Německu

Dopravní nehody

Dne 3.kvetna 2016 jsem byl v Nemecku v Zitave u obch.domu REWE a pri vyjezdu z parkoviste do me narazilo auto Volvo stare nejmene 25 let.Prijela Policie,ktera vse prohledla,dal jsem jim opsat Zelenou kartu povin.ruceni a obdrzel jsem kartu od ridice Volva.Policie mela pripravene aparaty na dech.zkousku alkoholu.Ridic Volva stale neco septal do ucha jednomu Policistovi.Dle meho nazoru jel nekde z prace jeste s kolegou,protoze jejich odevy i boty byli cele spinave.Policiste neprovedly dech.zkousku na alkohol,nebyl sepsany zadny protokol a fotodokumentace.Podali me ruku a at odjedu a tak jsem jel domu a oni tam jeste zustali s tim ridicem Volva a kolegou.Po navratu domu jsem jel do Jicina na pobocku poj.Uniqa,ale tato pojistovna vse predala Kooperative,protoze ma smlou se zahranicim v pripade havarie.Prijel 12.kvetna likvidator ke me do meho bydliste,vse prohledl,poridil fotodokumentaci poskozeneho auta a jeste vecer me poslal Zapis o poskozeni motor.vozidla s tim ,ze faktura bude cela uhrazena pojistovnou.Odvezl jsem auto do servisu Hyundai v Jicine.Dne 1.cervna jsem vyzvednul opravene auto.Dne 9.cervna jsem obdrzel zpravu,ze fakturu musim zaplatit ja,ze Kooperativa ji nemuze proplatit,jelikoz neobdrzela protokol od Nemecke Policie.Z kooperativy jsem obdrzel take zpravu,ze zadaji Nemeckou Policii v Zitave o zaslani protokolu.Takze jsem pozadal servis o pockani do 17.cervna zda Kooperativa obdrzi protokol.Jinak musim sehnat penize a opravu zaplatit.Bohuzel me bude v zari 83 let a pujcku me nikdo neda.Nevim co mam delat.Predem vam dekuji za pomoc.Vaclav Š.

Dobrý den,

v tomto případě máte samozřejmě nárok na to, aby Vaše oprava byla proplacena. Protokol od policie by si měla vyžádat pojišťovna, což také učinila. Přeshraniční spolupráce častokrát trvá déle. Současně můžete i Vy požádat jako účastník dopravní nehody německou policii o zaslání protokolu o dopravní nehodě.