Reklamace/e-shopy: Neoprávněné odstoupení pro skryté závady na automobilu

Prodej automobilu Reklamace automobilu

Dobry den, chtěla bych se zeptat 14.9.2018 jsme prodali automobil znacky renault. 1.10. 2018 mi prislo od pani co si auto koupila odstoupeni pro skrite zavady ktere mi nebyly znami pridala i vypis ze specializovaneho servisu o chybach. Včera 13.10. 2017 mi auto privezli zpet po domluvě zě ji vratim celou kupni cenu vozu a ona mě auto. Po prijezdu jsme zjisti ze auto je ve stavu v kterem jsme ho prodali zadne zavadi jsme na nem nenasli. V papire ze servisu bylo napsamo ze auto jede na 3 valce a je nepojizdne, pani s nim prijela 200km bez komplitaci. Pro to se ptam da se stim něco jeste delat pani si vymyslela ze ma auto skryte zavadi pro ktere mi mohla auto vratit ale zadne tam nebyly moho po ni zadat odskodneni ze mela auto skorem mesic ze ho uzivala. dekuji za odpoved

Dobrý den,

odstoupení od smlouvy kvůli skrytým vadám je dle zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník přípustné. Dle § 2004 tohoto zákona, se odstoupením od smlouvy závazek zrušuje od jeho počátku a strany jsou povinny si vrátit, co si navzájem plnily. V případě, že už jste předmětnou věc přebrala od kupujícího a vrátila mu kupní cenu, kupní smlouva je zrušená od jejího počátku, tudíž veškeré nároky bylo nutné uplatnit již v rámci odstupovaní od smlouvy.