Pojištění automobilu: Nepojištěný řidič naboural dvě auta

Totální škoda

Dobrý den. Nepojištěný řidič nám naboural před domem dva vozy. Jedno už nám dali na totálku. Druhé je 10 let staré a že bude opraveno, ale ze starších ND ( DVEŘE, BLATNÍK.....) Můj dotaz je zda mám nárok na nové ND. Děkuji Poskočilová.

Dobrý den,

Použití určitých náhradních dílů je odvislé od stavu a stáří daných poškozených dílů, obecně je tedy možné nahradit jak novým či použitým, tak značkovým i neznačkovým dílem. Důležité přitom však vždy zohlednit to, aby byla dodržena bezpečnost účastníků silničního provozu, do vozidla by tedy neměly být instalovány díly výrazně nižší kvality nebo neznámého původu. Vhodné je též dodat, že pokud Vám do předmětného vozidla budou nainstalovány díly nové, nejedná se dle rozhodnutí Ústavního soudu o zhodnocení vozidla. V případě poškozeného vozidla, které bude opraveno novými náhradními díly, bude skutečná hodnota vozidla vždy nižší, než jeho původní hodnota před vznikem škodné události. Pojišťovna tedy není oprávněna Vám pojistné plnění v případě použití nových dílů krátit.