Pojišťovny: Neproplacení nemocenské pojišťovnou

Neplnění pojišťovny

Dobry den, mám pojištění na nemocenskou u kooperativy. Kolem roku jsem marodil až mi zjistili diagnozu M545 a M489to jest bechterevovu chorobu. A dnes mi z pojišťovny poslali, že mi ten rok nemocenské neproplati, že tyto diagnozy spadaji pod M40-M54 a že patří do vyluky z pojišťení. Prosím tedy o radu co dál. Děkuji

Dobrý den, zda máte nárok ještě na plnění od pojišťovny, záleží na konkrétní smlouvě, kterou jste s pojišťovnou podepsal, a konkrétních obchodních podmínkách. Výluky jsou bohužel v těchto smlouvách velmi časté. Doporučujeme se proti vyjádření pojišťovny odvolat a k odvolání připojit důkazy, které Vaše tvrzení potvrzují. Pokud tedy máte dojem, že Vám pojišťovna neoprávněně krátí pojistné plnění, můžete nám zadat případ k posouzení zdarma. Pokud bude jednání pojišťovny v rozporu se smlouvou nebo zákonem, rádi Vám ve sporu pomůžeme.