Reklamace/e-shopy: Nesouhlas se zamítnutou reklamací

Reklamace zboží

Dobrý den, uzavřel jsem smlouvu s T- mobile a vzal jsem si v roce 2016 dotovaný telefon zn. Samsung J3, Zanedlouho telefon přestal fungovat, /základní tlačítka na displeji/. Reklamoval jsem jej na značkové pobočce T-mobile a následně mi došla sms, že telefon je poškozen vodou, což zcela vylučuji. Jejich tvrzení se nezakládá na pravdě. Prosim o radu jak mám postupovat. Děkuji P. F.

Dobrý den,

v případě zamítnuté reklamace je nutné sdělit svoje nesouhlasné stanovisko protistraně a vyzvat ji k vyřízení reklamace, pokud ale reklamace stále nebude uznána, je potřeba se jejího uznání domáhat u soudu. V tomto případě ovšem bude nejspíše rozhodující až znalecký posudek, který určí, zda byl telefon skutečně poškozen vodou. Abyste si mihl být jistý výsledkem soudního řízení, je vhodné si tento posudek nechat vypracovat před podáním žaloby.

S pozdravem, Vašenároky.cz