Reklamace/e-shopy: Neuznaná reklamace, znalecký posudek

Neuznaná reklamace

Dobrý den, prosím o radu jak postupovat dál. Syn reklamoval kopačky koupené ve Sportisimu za 3290,- praskl svršek od podešve. Reklamaci zamítli,tak nesouhlasil a podal opětovnou reklamaci. Opět zamítli a uváděli důvody špatná údržba,nesprávné používání atd. podepsal se pod to pan Janata prý znalec z oboru,který pro ně pracuje. V prodejně mi to předali jako znalecký posudek (jeden list papíru ),který nemá ani žádné číslo pod, kterým je zapsán je to takový bezcenný papír, který oni vydávají za posudek. Tak jsem boty odeslala do Zlína k soudnímu znalci a nechala udělat odborný nezávislý posudek ten vyšel ve prospěch spotřebitele. Posudek obsahuje několik stránek,kde je podrobné popsaní obuvi a způsob jakým byla bota prozkoumána v závěru je uvedeno, že se jedná o vadu materiálu, který byl použitý nekvalitní a spotřebitel má nárok na uznání reklamace a také na má nárok na proplacení posudku a poštovného. To vše je opatřeno pečetí a čísle pod kterým je posudek zapsán. Vše jsem opět odnesla do prodejny a věřila, že reklamaci uznají,ale ani to je nedonutilo. Opět zamítnuto a vedoucí mi sdělila,že Sportisimo už moc reklamací neuznává a všem píše stejný závěr. Nyní jsme podali návrh na vyřešní sporu mimosoudně u ČOI a čekáme co bude. Už mě to stalo skoro pět tisíc a nesmířím se s jednáním prodejce k zákazníkovi. Co dělat jestli to zase neuznají máme vůbec nějakou šanci na uznání svého nároku? Díky za radu Eva K

Dobrý den, jestliže Sportisimo mimosoudně neuzná, že je reklamace oprávněná, bude potřeba se obrátit na právníka a řešit spor soudní cestou. Váš znalecký posudek by Vám v soudním řešení mohl velmi pomoci, jelikož je ve Váš prospěch. Jestliže by soud rozhodl, že je Váš nárok oprávněný, prodejce by musel zaplatit Vám vzniklé náklady.