Pracovněprávní nároky: Nový majitel přebírá i zaměstnance

Nárok na odstupné Ostatní

Dobrý den, Moje přítelkyně pracovala v kavárně kterou se majitel rozhodl prodat. Před třemi měsíci nastoupila na mateřskou. Nový majitel kavárny odkupuje veškeré vybavení a přejímá i zaměstnance, pracovní smlouvy, název kavárny ani sídlo se nikterak nemění. Moje otázka tedy je, zda musím moji žene na mateřské vyplácet odstupné, nebo ne a po ukončení mateřské nastoupí zpět do práce ? Děkuji

Dobrý den,

z popisu je zřejmé, že došlo k přechodu práv a povinností z pracovně právních vztahů, a to pouze ke změně v osobě zaměstnavatele. Samotný pracovní poměr by měl beze změn nadále trvat a po ukončení mateřské by se Vaše přítelkyně měla standardně dostavit do zaměstnání.