Pracovněprávní nároky: Období pro výpočet odstupného

Odstupné Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, důvodu zrušení mého prac.místa k 30.6.2018 ukončuji prac.poměr. Dle zákona mi má být vyplaceno odstupné. Dne 19.2.2018 se mi stal prac.úraz, doba léčení do 12.6.2018. Pracovní úraz nebyl dosud zaměstnavatelem vyrovnán finančně - dopočet mzdy.Prac.poměr mi končí dohodou k 30.6.2018. Chci se zeptat, z kterého období se mi bude vypočítávat odstupné. Na tomto mailu jsem jen do 28.6.2018, prosím o rychlou odpověď. Moc děkuji, s pozdravem S. Martini

Dobrý den,

výše odstupného se vypočítává na základě doby, po kterou jste u zaměstnavatele pracoval. Doba léčení po pracovním úrazu tedy na výši odstupného vliv nemá. Pokud jste měl pracovní poměr u daného zaměstnavatele po dobu kratší než 1 rok - máte nárok na jednonásobek průměrného výdělku, pokud 1-2 roky - pak dvojnásobek průměrného výdělku a pokud jste u zaměstnavatele byl zaměstnán nejméně 2 roky, pak máte nárok na odstupné ve výši trojnásobku průměrného výdělku.