Pojišťovny: Odškodnění za uznanou nemoc z povolání

Plnění pojišťovnou

Dobrý den, byla mi uznána nemoc z povolání SKT, předala jsem zaměstnavateli všechny dokumenty k vyřízení odškodného za bolest a ztrátu výdělku v době prac.neschopnosti, zajímá mě jakou lhůtu má pojišťovna na vyplacení odškodného. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, konkrétní lhůty nejsou obsaženy v zákoně, nicméně by měl první sepsat žádost na pojišťovnu, poté počkat, zda – li zaměstnavateli pojišťovna výši náhrady schválí, a poté by Vám měl náhrady vyplatit v nejbližším výplatním termínu.