Reklamace/e-shopy: Odstoupení od smlouvy a promlčecí lhůta

Promlčecí doba Promlčecí lhůta Odstoupení od smlouvy

Dobry den, kupujici odstoupil od kupni smlouvy z duvodu nezarazeni pozemku do uzemniho planu. Prodavajici nezaplatil dluh. Je zde nejaka promlceci doba pro prodavajiciho do kdy by mel zaplatit? Dekuji. JK

Dobrý den,

pro přesné zodpovězení dotazu bychom potřebovali znát více podrobností a mít kupní smlouvu.

Předpokládám, že prodávající nezaplatil smluvní pokutu za nedodržení povinností plynoucích z uzavřené smlouvy. Obecná promlčecí lhůta činí tři roky. Tato lhůta neurčuje ovšem do kdy má dlužník dluh splatit, ale určuje, kdy již nemusí dlužník plnit. Tzn., že pokud není právo plněno v promlčecí lhůtě, promlčí se a dlužník již není povinen plnit.

Doporučuji Vám, abyste dlužníka písemně vyzval k zaplacení smluvní pokuty a ve výzvě stanovil lhůtu k úhradě dlužné částky. Uvidíte, jak na to dlužník bude reagovat a jestli se případně domluvíte.

Pokud nebude reagovat nebo se nedohodnete můžete si Váš případ na stránkách www.vasenaroky.cz, kam vložíte veškeré podklady a informace. Naši právníci jej bezplatně posoudí a případně převezmou k řešení. Obdobné případy za klienty řešíme.