Reklamace/e-shopy: Odstoupení od smlouvy po 2 opravách

Reklamace zboží

Dobrý den, koupil jsem v obchodě mobil, dvakrát byl v záruční opravně, stále nejsem spokojený ( mobil se při nabíjení nadměrně zahřívá, rychle se vybíjí...). Mohou být tyto 2 opravy důvodem k odstoupení od smlouvy a vrácení peněz? Děkuji za pružnou odpověď.

Vážený pane

Ve Vašem případě by se mělo jednat o podstatné porušení smlouvy, neboť věc nemá parametry, pro které jste ji kupoval (např. prodejce zaručoval výdrž baterie 10 hodin, ale vydrží jen 5) a pokud byste o vadě věděl, věc byste nekoupil. V případě, že obě reklamace byly uznány a „opraveny“ a vyskytla se vada opětovně, tzn. potřetí ta samá, máte právo na výměnu zboží (pozor, záruční lhůta běží stále ta samá!), nebo na odstoupení od smlouvy. V obou případech však musí být předešlé dvě reklamace uznány jako oprávněné. Pokud jste první vadu vytkl v 6 měsících od koupě, máte automaticky nárok na výměnu zboží.