Reklamace/e-shopy: Podvod při prodeji auta od soukromníka

Koupě automobilu Reklamace automobilu

Dobrý den, zakoupila jsem auto od soukromé osoby, kde mě bylo řečeno že je auto po servisu, vyměněné filtry, včetně oleje. Bylo mi řečeno, že auto je v pořádku, jen se musí opravit výfuk. Ujela jsem 30 kilometrů a z výfuku díky ostatním řidičům se mi kouří, ihned jsem zastavila, zavolala opraváře a ten zjistil, že v motoru nebyl olej a nic co se týče filtru se nevyměňovalo. Ihned jsem jim psala, že auto vracím a že jim go okamžitě vezu. Odpověděli že nejsou doma a že mám přijet druhý den, že se domluvíme. Neměla jsem z toho dobrý pocit, olej jsme dolili a vše jsem jela nahlásit na policii, poté jsem! Jim napsala že odstupují od smlouvy že na mě udělali podvod, neustále mě urážejí a peníze nechtějí vrátit. K přepisu zatím nedošlo a nechci aby k němu došlo, protože auto nechci. Můžete mi prosím poradit co dál ? Mockrát děkuji za odpověď. Monika Janku

Dobrý den,

Pokud olej v autě před započetím jízdy byl a během 30 kilometrů z auta unikl, pak se s největší pravděpodobností jedná o skrytou vadu a dle občanského zákoníku máte právo od smlouvy odstoupit a na vrácení peněz. Můžete si případ zadat ke společnosti Vaše Nároky.cz a my se ho pokusíme vyřešit.

S pozdravem

Vaše Nároky.cz