Pojišťovny: Proplacení škody pojišťovnou

Plnění pojišťovnou

Byla jsem vytopena sousedkou,malíři vystavili fakturu,kterou jsem osobně předala na pojišťovně již před 30 dny.Jak dlouho trvá proplacení škody?

Dobrý den,

v případě pojišťovnictví platí, že pojišťovna by měla ukončit šetření k zjištění pojistné události či rozsahu pojistného plnění do tří měsíců ode dne oznámení. Samotné pojistné plnění je poté v případě, že není mezi Vámi a pojišťovnou ujednáno jinak, splatné do patnácti dnů ode dne skončení šetření.