Reklamace/e-shopy: Reklamace vířivky

Odstoupení od smlouvy

u společnosti M...... jsem zakoupil přenosnou výřivou vanu. Jednotka u vany na ohřeva filtraci přestala fungovat v záruční době. Jednotku jsem reklamoval a reklamace byla uznána. Po 29 dnech mi byla jednotka vrácena s tvrzením, že je opravená. Po nainstalování doma k výřivce jsem zjistil, že nefunguje jako předtím, t. j. , že mi přišla neopravená. Co s tím, mám nárok na vrácení peněz nebo na novou jednotku. Protože mi připadá, že firma tím, že mi vrátila tuto jednotku neopravenou přetáhla 30 dní na opravu v záruce. S pozdravem Petr K

Vážený pane,

pokud Vám prodejce zboží vrátil ve 30 denní lhůtě, nelze v takovém jednání spatřovat pochybení. Těžko se bude prokazovat, že na zboží skutečně nic neopravil. Nicméně pokud problém stále přetrvává, můžete zboží reklamovat znovu. Pokud by se i po další opravě vyskytla na zboží závada, mohl byste následně od smlouvy odstoupit a požadovat vrácení kupní ceny. Pokud je vada neopravitelná, můžete samozřejmě žádat i výměnu zboží za nové.