Reklamace/e-shopy: Skrytá vada na automobilu ze zahraničního autoservisu

Reklamace automobilu

Dobrý den, Nechal jsem si dovézt vůz z německa. Po zhruba 2 týdnech používání se objevil problém s automatickou převodovkou. Problém nešel odhalit testovací jízdou objeví se vždy zhruba po 50-60km. Převodovka se nechladí, přehřívá, auto končí v nouzovém režimu. Oprava v řádu desítek tisíc korun. V servisní knížce jsem našel, že zhruba 10tisíc km před stavem, ve kterém byl vůz prodáván byl měněn olej a filtr převodovky. To ve mě vyvolává dojem, že už mohly být problémy. Je možnost uplatnit 'skrytou závadu' na automobil ze zahraničního autoservisu? Děkuji za radu.

Vážený pane

Ve Vašem případě záleží na tom, v jakém právním řádu jste uzavíral smlouvu. Pokud jste auto kupoval skrze český bazar, je vysoká pravděpodobnost, že se smlouva řídí českým právem. V takovém případě máte nárok na reklamaci, nicméně budete muset prokazovat, že se jedná o vadu skrytou, kterou jste běžným ohledáním nebyl schopen zjistit. V tomto případě se můžete obrátit na naši kancelář, která celou věc posoudí. Pokud jste však auto kupoval podle německého práva, je třeba se na možnosti uplatnění reklamace informmovat u německé právní kanceláře, popř. advokáta se specializací na německé právo.