Pracovněprávní nároky: Svátky a víkendy jsou propláceny jednou za půl roku

Příplatky Státní svátek

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, pracuji ve 2 směnném provozu a zaměstnavatel nám práci ve svátek a o víkendu proplácí 1x za půl roku. Pokud ovšem ukončím pracovní poměr dříve, tak nám neproplatí nic. Má na toto nárok, nebo musí příplatky za svátek a víkendy proplatit vždy za daný kalendářní měsíc, který následuje po měsíci, kdy byla práce o svátku vykonána? Děkuji

Pěkný den,

Pokud by Vám zaměstnavatel opravdu příplatky neproplatil, pak by se jednalo o porušení zákona. Na příplatky za práci ve svátek máte nárok

S pozdravem

Vaše Nároky.cz