Pojištění automobilu: Totální škoda u motocyklu

Totální škoda

Dobrý den, potřebuji poradit s plněním pojistné události u uniqa pojišťovny. měl jsem nehodu na motorce, ale nezavinil jsem ji já. Pojišťovna mi uznala totální škodu . Motorka je 1 rok a 4 měsíce stará, má najeto 3160 Km. Pořizovací cena byla 32600 Kč. Pojišťovna mi ale poslala pouze 16100 Kč což není ani polovina ceny za kterou jsem motorku kupoval. Mohu se tedy nějakým způsobem odvolat aby mi vyplatili aspoň tři čtvrtě ceny motorky? Teď mam jen rozbitou motorku a peníze ani nepokryli úvěr který jsem si na motorku bral. Děkuji za pomoc Lukáš Tomín

Dobrý den, jestliže nesouhlasíte s výší pojistného plnění, podejte odvolání na pojišťovnu. V odvolacím dopise napiště, že nesouhlasíte s výší vyplaceného pojistného a doložte například fakturu, za kterou jste motorku kupoval, případně si najdětě cenu Vaší motorky na trhu a s těmito důkazy požadujte po pojišťovně vyšší plnění. Ideálně si i na zákaldě důkazů nastiňte, v jaké výši byste požadoval doplacení pojistného plnění.

Pokud bude pojišťovna i přesto reagovat zamítavě, obraťte se na právníka. Pokud nemáte svého, můžete se obrátit na naši společnost. U nás právníka neplatíte.

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA