Reklamace/e-shopy: Vrácení auta kupujícím

Prodej automobilu Reklamace automobilu

Dobrý den. Dnes jsme prodaly škodu rapid a po 5 hodinách kupující volala, že by chtěla auto vrátit že se jí nezdá převodovka. Prý začíná hlučet a z jejich zkušeností se to bude zhoršovat. Podotýkám, že auto mělo najeto 180000 km a paní si před koupí auto projela asi 20 metrů a řekla, že jí to stačí, že je auto super. Teď po pár hodinách by chtěla auto vrátit. Pokud by převodovka byla vážně hlučnější, podle mě se nejedná o skrytou vadu, ale o závadu běžným opotřebením. Mám ji ignorovat ? Ještě jsem ji před koupí na své náklady na její žádost vyměnil kompletní rozvody. Upozorňuji, že si žádného takového zvuku nejsem vědom. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

danou situaci je velice složité posoudit, neboť záleží na reálném posouzení stavu auta. Bohužel o vozidle neuvádíte žádné další informace (např. rok výroby), nicméně z Vašeho popisu se dá usuzovat, že by se opravdu mohlo (vzhledem k počtu najetých kilometrů) jednat o vadu, která by odpovídala míře používání a opotřebení vozidla. Nejedná se však o otázku právní, tudíž nelze jednoznačně poradit, jaký postup vzhledem ke kupujícímu by bylo vhodné zvolit.