Reklamace/e-shopy: Nároky při reklamaci náušnic

Reklamace zboží

Dobrý den,dcera si koupila v sobotu 6.5. náušnice a ještě ten den jí z nich vypadly kamínky.Má nárok na vrácení peněz nebo jen na výměnu zboží?CCo když stejné zboží nebude?děkuji Tomanová

Vážená paní Tomanová,

v tomto případě se pravděpodobně jedná o podstatné porušení smlouvy a Vaše dcera právo buď na opravu věci, dodání věci nové, přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo může odstoupit od smlouvy a budou ji vráceny peníze. Jakožto kupující byste si měla zvolit jednu z výše uvedených možností při oznámení vady prodejci.

S pozdravem,

Vaše nároky