Reklamace/e-shopy: Výměna zboží při reklamaci zimní obuvy

Reklamace zboží

Reklamaci jsem uplatnila na zimní obuv,byla mi vyřízena do 30 dnů s tím,že je uznána reklamace,ale v hodnotě ceny zboží si musím u obchodníka "CCC" vybrat jiné zboží.Prosím můžete mi poradit zda musím na takto vyřízenou reklamaci přistoupit.Chtěla bych vrátit peníze .Děkuji za odpověď

Dobrý den, obchodník Vás nemůže nutit k výběru jiného zboží. Pokud nemůže reklamaci vyřídit jinak, čili nemůže zboží opravit, či vyměnit za nový kus stejného zboží, je povinen Vám vrátit peníze.