Pracovněprávní nároky: Vyplacení po pracovním úrazu

Pracovní úraz Ostatní

Dobry den. Chtel bych se zeptat jestli mi pri pracovnim urazu bude vyplacen doplatek do pruměru každy měsíc nebo naráz až po ukončení prac. neschopnosti. Máme totiž insolvenci a mám strach že nám moc nezbyde na živobití. Děkuji J.

Dobrý den,

náhradu ztráty na výdělku je zaměstnavatel povinen vyplácet pravidelně jednou měsíčně, pokud nebylo dohodnuto jinak. To vychází z § 271m odst. 2 zákoníku práce. Doplatek by Vám tak měl být vyplácen pravděpodobně každý měsíc.