Pracovněprávní nároky: Výpověď kvůli pozbytí způsobilosti

Ukončení pracovního poměru Výpovědní lhůta

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda mám nárok na odstupné,když mi zaměstnavatel dává výpověď ze zdravotních důvodů,ale ne kvůli pracovnímu úrazu ani nemoci z povolání ale z důvodu obecného onemocnění(pozbyla jsem dle lékařského posudku zdravotní způsobilost) a zda je možné v tomto případě,aby mi dali 2 měs.výpovědní lhůtu.Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ve Vámi popisovaném případě Vám bohužel zákon nárok na odstupné nepřiznává. Dvouměsíční výpovědní lhůta zde ale skutečně běží.